İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Öğrencilerin, okullarıyla buluştuğu bu günde tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize başarılı bir yıl temennisiyle yeni eğitim-öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum.  
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Değerli öğretmen arkadaşlar ve sevgili öğrenciler!

 

       Sözlerime başlarken, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

 

       Öğrencilerin, okullarıyla buluştuğu bu günde tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize başarılı bir yıl temennisiyle yeni eğitim-öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum.

 

       Aramıza yeni katılan minik yavrularımız var. Onları sevgiyle kucaklıyor; kendilerine canlı, neşe dolu bir hayat temenni ediyorum. Bir üst sınıfa devam edecek öğrencilerimiz hem geçmiş bilgilerini pekiştirecek hem de yeni bilgi ve beceriler elde etmenin sevinç ve gururunu yaşayacaklardır. Okullarımız, idareci ve öğretmenlerimiz bu sevinç ve gururun dün olduğu gibi bugün de mimarı olacaklardır.

 

       MÖ 400´lü yıllarda yaşamış olan Eflatun "Çocuklara, babalarının yeteneklerine göre değil, kendi beceri ve yeteneklerine göre meslek bulmak gerekir" der. Hz. Ali´den de "Çocuklarınızı kendi yaşayacakları döneme göre yetiştirin" ifadesi rivayet edilir.

 

       Eğitim ve öğretim ileriye yönelik ve uzun süreli bir faaliyettir. Bu sebeple planlama ister, özen ister, sabır ister, fedakarlık ister, zorluklara tahammül ister.  Zira onun hammaddesi insan, hedefi gelecektir.

 

       Güzel yurdumuzda "haydı kızlar okula" ve benzeri kampanyalarla çocukların okullarla buluşmasında büyük mesafeler katedildi. Okul ve derslik sayısındaki hızlı artış, sınıflardaki öğrenci sayısının makul oranlara çekilmesine önemli katkı sağladı.

 

       Bütün bunlar beraberinde, eğitim ve öğretimin kalitesinin sorgulanmasını, daha donanımlı bireylerin yetiştirilmesinin talep edilmesini getirdi. Akademik olarak başarılı, kültürel ve sosyal yönden donanımlı, birlikte yaşama kültürünü kazanmış, takım çalışmaları yapabilen gençlerin yetiştirilmesi talebi, sistem sorgulaması ve değişikliği sonucunu doğurdu. 

 

       Öğrenci merkezli, performans esaslı ve başarıya odaklanmış bir eğitim sistemi, hepimizi daima ileriye bakmaya, kendimizi sorgulamaya ve geliştirmeye mecbur edecek, artık başarı göreceli olmaktan çıkarılıp, ölçülebilir kriter ve esaslara dayandırılacaktır. Son birkaç yılda eğitim alanında yaşanan değişiklikler bu konuda bize yeteri kadar fikir vermektedir. 

 

       Beyoğlumuzu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere tüm idareci ve öğretmenleriyle eğitim ve öğretim alanındaki  yarışta her geçen gün artan bir başarıya imza atan bir ilçe yapma azmindeyiz.

 

       Yeni dönemde, eğitimin tüm taraflarına başarılar diliyor, herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 

 

                                                                                                                                                                                    Cemil SARICI

                                                                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kuloğlu Mah. İstiklal Cad. Hükümet Konağı No 133 Kat 4 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364 0212 293 6667 0212 293 5787 0212 245 8710 0212 245 8715 0212 245 8716

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.