İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin BAĞCI'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı:

"Dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Bu kutsal görevi gerçekleştiren öğretmenler, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin mimarıdır.

Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur." sözlerinde ifade edildiği gibi; ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedir. Onların verdikleri bilimsel, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum oluşturulacaktır.

 Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, görev şehidi olan ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, en zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak yeni nesilleri yetiştirecek olan tüm öğretmenlerimizin bu müstesna günlerini tebrik ediyorum."

23-11-202223-11-2022

Kuloğlu Mah. İstiklal Cad. Hükümet Konağı No133 Kat4 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364 / 6667 / 5787 / 0212 245 8710

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.