İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bezm-i Alem Valide Sultan(Dolmabahçe) Camisi Minber Örtülerinin Takdim Töreni Yapıldı

Kaymakamlığımız Himayelerinde, Beyoğlu Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beyoğlu Müftülüğü'nün işbirliğinde Refia Övüç Olgunlaşma Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen "Beyoğlu'nun Tarihi Camilerine Minber Tasarım ve Üretim Projesi" kapsamında Bezm-i Alem Valide Sultan(Dolmabahçe) Camisi minber örtülerinin takdim töreni yapıldı.
Bezm-i Alem Valide Sultan(Dolmabahçe) Camisi Minber Örtülerinin Takdim Töreni Yapıldı

Günümüzde tarihi camiler restorasyon çalışmaları ile yeniden eski güzelliklerine kavuşturuluyor.

İstanbul Refia Övüç Olgunlaşma Enstitüsü camilerdeki minber örtülerinin,  sanatsal ve kültürel zenginliğine yakışacak görüntüsüne tekrar kavuşturulması için kurumsal iş birliği ile çalışmalarına devam ediyor.

Enstitümüz, Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Beyoğlu Müftülüğü ile sürdürdüğü Beyoğlu'nun Tarihi Camilerine Minber Örtüsü Tasarımı ve Üretimi Projesi kapsamında minber kapı örtüleri tasarlıyor. Araştırmaya alınan minber kapı örtülerinin tasarım ve üretimi enstitümüz bünyesinde yapılıyor. Minber örtülerinin hatları okulumuz tarafından yazılmakta olup genel tasarımı ise atölyelerimizde caminin dönemsel ve genel özelliklerine göre tasarlanıyor; işlemeleri nakış atölyelerimizde yapılıyor. 

Proje kapsamında Bezm-i Âlem Valide Sultan (Dolmabahçe)  Camiine hazırlanan örtüler Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Büyük, Beyoğlu Kaymakamı Sayın Mustafa Demirelli, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel Dairesi Başkanı Sayın Meral Altınkaya,  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürümüz Sayın Abdurrahman Ensari ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın katıldığı bir törenle takdim edildi. 

03-03-202003-03-202003-03-2020

Kuloğlu Mah. İstiklal Cad. Hükümet Konağı No133 Kat4 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364 / 6667 / 5787 / 0212 245 8710

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.