İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin BAĞCI'nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin BAĞCI'nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin BAĞCI'nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü mesajı:

Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 84. yılında şükran ve saygıyla yâd ediyoruz.

 

Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk'ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır.

Bugün millet olarak, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkararak, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içinde her alanda dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi yapmak hepimizin asli görevidir. O'nun fikirlerini, ilkelerini, başarılarını yaşatmak ve ideallerini en ileri demokrasi bilinci ile hayata geçirmek hepimizin ortak sorumluluğudur.

Şüphesiz ki gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, vatandaşlığından gurur ve onur duyduğumuz ülkemizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde gücünü Türk Milleti'ne olan inanç ve güveninden alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 84. yıl dönümünde bir kez daha şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.

 

Ruhu şâd olsun!

09-11-202209-11-2022

Kuloğlu Mah. İstiklal Cad. Hükümet Konağı No133 Kat4 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364 / 6667 / 5787 / 0212 245 8710

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.