İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Mücadele Günü Mesajı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Mücadele Günü Mesajı

Devlet-Millet el ele yazılan 15 Temmuz Destanı'nın 3. Sene-i devriyesini hüznü, heyecanı, coşkusu, onur ve gururuyla milletçe hep birlikte yaşıyoruz.Tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olan 15 Temmuz Kalkışması ve İşgal Girişimi, milletimizin verdiği destansı mücadele neticesinde zafere ve aydınlığa dönüşmüştür.

Aziz Milletimiz o gece, tıpkı Çanakkale'de, İstiklal Harbimizde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, imanıyla, inancıyla, yüreğiyle istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır.Bilinmelidir ki, 15 Temmuz Aziz Milletimizin yaşadığı saldırıların ne ilki, ne de sonuncusudur. Selçukludan Cumhuriyete, bin yıldır bu topraklardaki varlığımızı hazmedemeyen iç ve dış güçlerin saldırıları devam ediyor ve edecektir.

Bu Millet Kendisini hedef alan her türlü terör, darbe ve işgal girişimine karşı, birlik ve bütünlük içerisinde cevap vereceğini 15 Temmuz'da bir kere daha tüm dünyaya göstermiştir.

Hiç şüphesiz, şanlı tarihimizin altın sayfalarına 15 Temmuz Destanı olarak not düşülen bu büyük zaferin asıl kahramanları, canlarını bu yolda feda eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizdir. 15 Temmuz gecesi onların gösterdiği, cesaret, dirayet ve dik duruş ve kararlılık her türlü takdirin üstündedir.

Hiç şüphesiz, bu toprakları vatan kılma uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz gibi, 15 Temmuz gecesi hainlere karşı vatanımızı, demokrasimizi, istiklalimizi savunurken can veren şehitlerimiz de kalplerimizdeki mümtaz yerlerini almışlardır.

Sevgili çocuklar ve gençler;

Bu aziz vatanı sadece zor zamanlarda korumak yetmez. Muasır medeniyetlerle yarışta geri kalmamak, ülke olarak en önde olmak adına üzerinize düşeni her alanda ve daima yapacağınıza inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu toprakları vatan kılan tüm şehit ve gazilerimizi bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                Cemil SARICI

                                                                                                                                                                                     Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.