İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde,  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, 15 Temmuz hain saldırısında canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. 
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi

Çanakkale içinde aynalı çarşı

Ana ben gidiyom düşmana karşı

Of gençliğim eyvah...  

Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, tüm dünyaya Türk milletinin vatan sevgisini ve iman gücünü göstermiş, düşmana da "Çanakkale geçilmez " gerçeğini kabul ettirmiştir.  

Bu zafer; askerine  "Taarruzu değil, ölmeyi" emreden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, vatanın bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin  ve  gazilerimizin bizlere  armağanıdır.   

Bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan  bu kutsal vatan topraklarını korumak, yüceltmek,  bayrağımızı  bizden sonraki nesillere  devretmektir.    

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde,  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, 15 Temmuz hain saldırısında  canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.