Beyoğlu ilçesi il öğrenci meclisi üyeleri (ilçe temsilcisi) seçimleri İlçemiz Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi
![Beyoğlu ilçesi il öğrenci meclisi üyeleri (ilçe temsilcisi) seçimleri İlçemiz Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi](/meb_iys_dosyalar/2018_11/08164458_2d315c88-9186-45e8-98c2-fe8aaf041b0d.jpg)
Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmıştır.
Seçim sonucuna göre 1. Barbaros Yahya KANBUR ( Güner Akın AİHL) 2. Bora SARIOĞLU( Özel Galileo Galilei İtalyan Lisesi) 3. Jozef DEMİR ( Özel Zoğrafyon Rum Lisesi) olmuştur.