İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ KA3 Proje Başvurularımızdan Biri Daha Ulusal Ajans Tarafından Kabul Edildi.

Erasmus+ KA3 Proje Başvurularımızdan Biri Daha Ulusal Ajans Tarafından Kabul Edildi.

Türkiye Ulusal Ajansı, 2017/R3 Erasmus+ Gençlik Programı Projeleri başvuru sonuçlarını açıkladı.

Ana Eylem 3 Politika Reformuna Destek-Yapılandırılmış Diyalog kategorisine “Gençler İle El Ele Bağımsız Geleceğe” isimli projemizle yapmış olduğumuz başvuru Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye uygun görüldü.

Bir önceki dönemde Kasımpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ortaklaşa yürütmüş olduğumuz Bağımlılıkla Mücadelede Gençlik Politikaları KA3 projemiz kapsamında Türkiye’nin 81 vilayetinden gençleri Beyoğlu’nda ağırlamış ve bir haftalık bir çalıştay sonucunda gençlerin kendi politikalarını oluşturmalarını sağlamıştık.

İlki ulusal boyutta gerçekleştirilen projemizi uluslararası platforma taşımak adına 2. aşama olarak yazmış olduğumuz “Gençler İle El Ele Bağımsız Geleceğe” projemiz de Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye uygun görüldü.

 

 

Proje Sahibi: Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Proje Ortakları: İstanbul Valiliği, Kasımpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yabancı Ortaklar: Almanya, Danimarka, Polonya, Hırvatistan, Romanya, Bulgaristan

Amaç: Madde bağımlılığıyla mücadele konusunda ulusal politika önerileri oluşturulmasını sağlamak adına politika yapıcıların, uzmanların ve gençlerin bir araya gelerek tartışabilecekleri, çözüm üretebilecekleri ulus ötesi ve ulusal toplantı düzenlenmesidir. Bu kapsamda madde bağımlılığı konusunda gençleri bilgilendirme oturumları, atölye çalışmaları, yuvarlak masa toplantıları ve tartışmalar gerçekleştirilecektir.

Hedef kitle: Madde bağımlılığı konusunda çalışan genç sivil toplum kuruluş temsilcileri

 

Faaliyetler:

1. Lansman toplantısı: Yereldeki devlet kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına projenin tanıtımının yapılacağı hareketliliktir.

2. Gençler ile El Ele Bağımsız Geleceğe Uzman-Karar Verici Buluşması: Proje ortak kurumlarının temsilcileri Almanya´da bir araya gelerek iyi örnek olarak Almanya´daki Madde Bağımlılığı ile Mücadelede gerçekleşen çalışmaları uzman ve karar vericilerden dinleyecekleri hareketliliktir.

3. Gençler ile El Ele Bağımsız Geleceğe Çalıştayı: Türkiye´de madde bağımlılığı üzerine çalışmalar yapan gençlik sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve projenin diğer yabancı ortaklarının temsilcileri bir araya gelerek Uluslararası Madde Bağımlılığı ile Mücadele Raporu hazırlayacakları hareketliliktir.

 

4. Proje Yaygınlaştırma: Proje çıktılarının yerelde yaygınlaştırması amacıyla yereldeki ortakların bir araya geleceği hareketlilikte yaygınlaşma ve sürdürebilirlik stratejisinin ortaklara anlatılacağı hareketliliktir.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 245 8710

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.