Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri 25-29 Mayısda İstanbulda gerçekleştirildi.
![Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri 25-29 Mayısda İstanbulda gerçekleştirildi.](/meb_iys_dosyalar/2016_05/k_30115459_fc36d2b66e754487901bc1afe7ba5886.jpg)
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş gruplarındaki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek ve istihdam edilebilirliklerini arttırmak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşüm gerçekleştirmek vizyonuyla başlatılan “Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri” 25-29 Mayıs’da İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’nda halkımızın katılımı ile gerçekleştirildi.
İlçemiz Refia Övünç Olgunlaşma Enstitüsü, Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi, Cihangir Halk Eğitim Merkezi´nin de katıldığı şenlikte, şenliğe katılan vatandaşlarımız etkinlikler ile ilgili bilgi alıp ,uygulama yapma imkanı buldular.