İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayvan Sevgisi Temalı Fotoğraf Yarışması

Hayvan sevgisi temalı fotoğraf yarışması çocukları çevre, doğa ve bağlılık üzerine düşünmeye davet ediyor. Çocuklarımızın, bakanları alışılmışın dışında bir düşünce ve duygu dünyasına götürecek fotoğraflarını bekliyoruz.
Hayvan Sevgisi Temalı Fotoğraf Yarışması

                                                    ''SEVGİYLE PAYLAŞIYORUM''

                                            (4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ)

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilecek olan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında uzaktan eğitim sürecinde fotoğraf yarışması planlanmıştır.

Amaç, proje kapsamında 4 Ekim Hayvanları Koruma günü ile ilgili hayvanların korunması, hayvan sevgisi kazandırılmasına yönelik farkındalık çalışmalarına katılan öğrencilerimizin aileleri ile birlikte doğada zaman geçirmelerini hedeflemektedir.

Etkinlik kapsamında ''SEVGİYLE PAYLAŞIYORUM'' fotoğraf yarışması planlanmaktadır. Yarışma Müdürlüğümüz İstanbul geneli 39 ilçede okul öncesi, ilkokul ve ortaokula devam eden öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz aileleri ile birlikte çekmiş oldukları fotoğrafı aşağıda belirtilen mail adresine göndererek yarışmaya katılacaklardır.

Müdürlüğümüze gönderilen fotoğraflar içinden hayvan sevgisi temasını yansıtan en iyi fotoğraflara okul öncesi ve ilkokul kategorilerinde ödül verilecektir.

Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2020

Son Başvuru Tarihi:  7 Ekim 2020 17:00

 

"SEVGİYLE PAYLAŞIYORUM"

FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 1. Yarışmaya okul öncesi ve ilkokul öğrencileri aileleri ile birlikte katılacaklardır.

Yarışma;

 • Okul Öncesi
 • İlkokul

düzeyinde olacaktır. Her kategori kendi içerisinde değerlendirilecektir.

 1. Her kategoride birinci olan öğrencilerimize ödül verilecektir.
 2. Yarışma alanı sadece İstanbul il genelidir.
 3. Öğrenciler yarışmaya sadece bir görsel ile başvuru yapacaktır.
 4. Katılımcı velileri, öğrencinin yarışmaya katılmasında ve öğrencinin yer aldığı başvuru fotoğrafının farklı etkinlik, video vb. ortamlarda kullanılmasında onayının olduğuna dair ekte belirtilen formu elle doldurup fotoğrafını çekerek başvuru esnasında göndermeleri gerekmektedir. Veli izin yazısı gönderilmeyen başvurular geçersiz sayılacaktır.
 5. Katılımcı, başvuru için gönderdiği fotoğrafın, başvuruyu yaptığı andan itibaren eserin tüm hakkını İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğüne devretmiş sayılır, hiçbir hak talebinde bulunamaz.
 6. Yarışmaya katılacak olan öğrencilerin görselde yer alması veli muvafakatı dahilinde olmalıdır.
 7. Eserlerin, Millî Eğitim Temel amacına uygun olması, yasalara, yönetmeliklere ve toplumun etik kurallarına, millî, manevi ve kültürel değerlere uyması gerekmektedir. Jüri tarafından bu kurala aykırı olduğu tespit edilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 8. Katılımcı, yarışmaya başvurduğu andan itibaren eserin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır. Kendisine ait olmadığı anlaşılan eserler yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.
 9. Bilgileri eksik veya yanlış gönderilmiş eserler jüri tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.
 10. Ödül almaya hak kazanan fotoğrafların değerlendirmesinde;
 • Hayvan Sevgisi Temasına uygun
 • Hayvanlar ile birlikte çocukların fotoğrafta yer alıyor olması,
 • Yüksek çözünürlüklü ve yatay olmasına

dikkat edilecektir.

 

 1. Gönderilen fotoğraflar oluşturulacak jüri vasıtasıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından değerlendirilecektir. Kazanan öğrencilerin ödülleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından kendilerine takdim edilecektir.

 

NOT:

 • Çekilen fotoğraflar  YATAY   olacaktır.   Mailde gönderen öğrencinin  Adı Soyadı, Okulunun bulunduğu ilçe, okul adı ve sınıf  belirtilerek sevgiylepaylasiyorum@gmail.com adresine gönderilecektir.
 • Kazanan eserler İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla resmi olarak başvuru sahiplerine tebliğ edilecektir.

   

Son Başvuru Tarihi: 07 Ekim 2020 17:00

 

 

 

 

 

 

 

 

4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

FOTOĞRAF YARIŞMASI

VELİ MUVAFAKAT BELGESİ

 

 

KATILIMCI ÖĞRENCİNİN;

 

ADI VE SOYADI                :

DOĞUM YERİ VE YILI     :

OKULU                                 :

VELİ ADI                             :

VELİ İLETİŞİM NO                        :

 

İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NE

Velisi bulunduğum ve yukarıda açık kimliği yazılı .......................................................... 'ın İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü 4 Ekim Hayvanları Koruma günü kapsamında düzenlenmiş olan Fotoğraf Yarışması'na başvurmasına gönderdiğimiz fotoğrafın projeniz kapsamında tüm sanatsal faaliyetlerde kullanılmasına izin veriyor, yukarıda yazdığım bilgilerin doğruluğunu velisi olarak onaylıyorum.

Gereğini arz ederim.

 

.../... /2020

Adı  Soyadı    :

İmza               :

 

 

 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.