İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk ve Ortaokullar Arası Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Beyoğlu Belediyesi iş birliği ile 7-14 yaş arasında ilk ve ortaokullarda eğitim gören öğrencilerimiz için online olarak katılabilecekleri "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenliyoruz.
İlk ve Ortaokullar Arası Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması

 Evlerinde uzaktan eğitimle öğrenimlerine devam eden öğrencilerimizin toplumsal hayata devam edebilmelerini sağlamak, sosyal yaşantılarını desteklemek ve tatlı bir rekabet duygusu oluşturmak için planladığımız yarışmada temamız çocuk bayramı olacak. Online olarak gerçekleştirilecek yarışmaya, Beyoğlu'nda okuyan ya da ikamet eden tüm ilk ve ortaokul çağındaki öğrencilerimiz katılabilecek. Düzenlediğimiz resim, şiir ve kompozisyon yarışması ile evde geçirdikleri bu dönemde öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini resim ve yazı aracılığıyla ifade etmelerine imkân sağlıyoruz.

 Yarışma için seçtiğimiz konu ile Türk halkının bağımsızlık mücadelesini çocuklarımıza bir kere daha anlatarak egemenliğin ne denli önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz. Dünya üzerinde çocuklara armağan edilen ilk bayram olan 23 Nisan'da, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası kardeşlik, dostluk, dayanışma ve benzeri olumlu duygu ve davranışlar kazanmalarını sağlamak ve milli ve manevi değerlere sahip olmanın öğrencilerimize kendisiyle barışık, mutlu ve başarılı bir kişilik kazandırdığını fark ettirmek amaçlarımızın arasında yer almaktadır.

 30 Mart'ta başlayacak olan başvurular için son katılım 20 Nisan olacak. Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimiz, Beyoğlu Belediyesi veya Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi web sayfaları https://beyoglu.bel.tr/ ve https://beyoglu.meb.gov.tr/ üzerinden  yarışmanın katılım koşullarını inceleyerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

 

02-04-2020    02-04-2020 

 

 

 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.