İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyorum.      Kahraman Türk Milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

    2016 yılının 15 Temmuz günü Fethullahçı Terör Örgütü'nün gerçekleştirmeye çalıştığı askeri darbe girişimi, halkımızın feraseti vatan sevgisine dirayeti ile bertaraf edilmiştir. Bu tarihi gün vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği bir demokrasi destanı olarak hafızalarımıza kazınmıştır.    

  Askerimizin üniformalarının içine gizlenen FETÖ hainleri, milletin silahını millete yönelterek 251  vatandaşımızı şehit etmiş , yüzlerce vatandaşımızın ise gazi olmasına neden olmuştur. 

   Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin de aralarında olduğu çok sayıda kamu binası yine hain FETÖ üyesi darbeciler tarafından bombalanmıştır.     

   Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla, canını hiçe sayarak  sokağa çıkan milletimiz tankların önüne dikilmiş vücutlarını siper ederek darbeci hainlere geçit vermemiştir.     

   Türk Milleti; tıpkı Çanakkale'de ve İstiklal Savaşı'nda olduğu gibi, tek yürek tek millet olarak sokaklara dökülerek hiç tereddüt etmeden vatan ve bayrak uğruna şehit ve gazi olunabileceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.    

   Darbe girişiminin bertaraf edilmesinin ardından, Bakanlar Kurulu'nun verdiği kararla o karanlık gecede hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak için darbe girişiminin olduğu gün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir.    

   Bu vesile ile 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyorum.        

   Kahraman Türk Milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.