İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.
Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

          Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği, ülkemizin gurur günü olan Cumhuriyetimizin, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin 97. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.                 

          Tarihimizdeki en önemli mücadelelerden biri olan Kurtuluş Savaşı'nın hemen ardından ilan edilen Cumhuriyetimiz, bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen bağımsızlığına kavuşabilmek için verdiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur.                 

           Kazanılan bu zafer; Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyeti armağan etmiştir. Ağır bedeller ödeyerek ve büyük sıkıntılar yaşayarak kurduğumuz Cumhuriyetimiz, başta demokrasi ve insan haklarında  olmak üzere eğitimde, sağlıkta, bilim ve teknolojide çok önemli mesafeler kaydetmiştir.                

           Tarihi boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milleti, 1071 de Malazgirt'te girdiği Anadolu topraklarının ilelebet Türk yurdu olduğunu  bütün dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.         

            Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.