İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR

ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR

İİstanbul okullarımız online satranç turnuvasında buluşuyor.. Bu dönem Covid-19 salgını ile birlikte okullar arası faaliyetlerimizin yapılamaması sebebiyle, İstanbul geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin katılımına yönelik İstanbul Okullar Arası Online Satranç Turnuvası düzenlenmesi planlanmıştır. Okullar Arası Online Satranç Turnuvasıyla Eğitim, antrenman ve centilmenlik esaslarında dönem sonu satranç etkinliği yapılması hedeflenmektedir.
Turnuvada 7-18 Yaş arası tüm sporcular kendi yaş grubunda olmak üzere İlçe düzeyi turnuva ve il turnuvası olarak 15 Ocak-28 Şubat 2021 tarihleri arasında her ilçe için ilan edilen tarihlerde yapılacaktır.
Turnuvalar chess.com platformu üzerinden 5 dakika+2 saniye düşünme süresinde ve 8 tur düzenlenmesi planlanmıştır. Turnuva sonunda yaş kategorilerinde bireysel sıralamalar yapılacak olup, her ilçe düzeyinde okulların turnuvaya katılan öğrenci dağılımlarına göre yönergede belirtilen Okul Satranç Derecelendirme Endeksi (OSD) ilkokul, ortaokul ve lise düzeyine göre ayrı ayrı hesaplanarak, ilçe düzeyinde ve il düzeyinde dereceye girecek okullara yönergelerde belirtilen kupa ödülleri verilecektir.
Turnuvaya kayıtlar haberin devamında başlamış olup, turnuvaya katılacak sporcularımız lisans-vize işlemi ve chess.com`dan ücretsiz hesap oluşturma işlemlerini haberin devamındaki adımlardan gerçekleştirebilirler. Detaylı bilgi turnuva yönergelerinde yayımlanmaktadır. ONLINE KAYIT 
Turnuvalara İstanbul geneli tüm okullarımız ve öğrencilerimiz davetlidir..
TURNUVA KATILIM ADIMLARI

1-  TSF Lisans-vize işlemlerini tamamlamış olmak. TSF Lisans-vize yaptırmak için tıklayınız..
Not: Lisans başvurunuz sonrası sağlık beyan formu ve veli izin belgesi formlarının incelenip lisansın aktif olması ortalama 24 saat sürmektedir. Lisans aktif olması sonrası 4. adımdaki kayıt işlemi yapılabilmektedir.
2- chess.com sitesinden ücretsiz olarak kullanıcı adı alması gerekmektedir. Kullanıcı adları sporcuların gerçek ad-soyad bilgisi ve ilave olarak sadece rakkamdan oluşturulabilir. chess.com kullanıcı adı almak için tıklayınız.. 3- chess.com sitesinde turnuva grubuna/kulübüne üye olunmalıdır. Kulüp linkleri yaş kategorilerine göre aşağıdaki tabloda yer alan İlçe turnuvası yönergesi madde 2.5`te yer alan tabloda bulunmaktadır. 4- Turnuvaya katılmak için istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yaptırılmalıdır.  ONLINE KAYIT 
Not: Online Kayıt sonrası sporcu isminin yanındaki "EKSİK" yazısına tıklanıp chess.com kulübüne gidip KATIL butonu ve sonrasında GÖNDER butonuna tıklanmalıdır. Bu işlem sonrasında turnuva kayıt sayfasındaki EKSİK ibaresi ortalama 24 saatte TAMAM`a dönüşmektedir (Online Kayıttaki chess.com kullanıcı adı ile chess.com kulübündeki kullanıcı adının aynı olması şartıyla) 5- Turnuva tarihinde başlangıç saatinden 1 saat önce ile turnuva başlangıcına kadar turnuvaya kayıt kontrol işleminizi chess.com sitesinden yayımlamacak Turnuva Linkinden KATIL butonuna tıklayarak yaptırılmalıdır.
*** Turnuva linkleri kategorilere göre aşağıdaki tabloda İLÇE turnuvasında yayımlanmaktadır. Not: Yönerge ekinde yer alan Okullar tarafından Okul puanı amacıyla doldurulan, okul satranç egzersiz dersi beyan formunu indirmek için tıklayınız..
TURNUVA CANLI YAYINI: 24 Ocak 2021 Pazar 12:30`dan itibaren Bakırköy ilçesi turnuvası Yotube üzerinden TSF İstanbul kanalından maç analizleri ve sürpriz konuk bağlantılarıyla canlı yayımlanacaktır. Youtube canlı yayını için tıklayınız..   CANLI YAYIN  

 BEYOĞLU  3 Şubat 2021 Çrş. 14:00  YÖNERGE ONLINE KAYIT  

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.