İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ

"Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın."  MEHMET AKİF ERSOY
12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ

  Her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız, vatanın dört bir tarafının işgal edildiği ve bütün ümitlerin neredeyse tükendiği bir dönemde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleminden dökülen bir kahramanlık destanıdır.

  Mehmet Akif, "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" diyerek Kurtuluş Savaşı'yla yapılan mücadelenin büyüklüğünü ve zorluğunu ifade etmiştir.

  Bağımsızlık savaşında hayatlarını feda eden şehitlerimize, gazilerimize ve bütün kahramanlarımıza karşı en büyük borcumuz, aziz milletimizin yaşadığı o zor günleri  unutmamak; bu ülkenin bağımsızlığına, mili ve manevi değerlerine daima sahip çıkmaktır.

  Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, Milli Mücadelenin Büyük Önderi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyorum.

 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.