İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİN ULUSLARARASI BİRİNCİLİĞİ

İLÇEMİZ OKULLARINDAN BEYOĞLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN ULUSLARARASI DÜZEYDE ALDIĞI BÜYÜK BAŞARI.. 
ÖĞRENCİLERİMİZİN ULUSLARARASI BİRİNCİLİĞİ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından 04 Mayıs 2019 tarihinde 10.'su düzenlenen Arapça yarışmalarında ilçemiz okullarından  Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Arapça Münazara dalında Türkiye 1.'si olmuşlar ve Katarda yapılan  5. Uluslararası Arapça Münazara Yarışmasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanmışlardır.

Katar Foundation tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Arapça Münazara Yarışması, 2020 yılında küresel salgın şartları nedeniyle yapılamamıştır. Bu yıl 3-7 Nisan 2021 tarihlerinde çevirim içi olarak gerçekleştirilen yarışmada  Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. Sınıf öğrencileri M.Eren KÖSE, E.Maruf ŞATIR, E.Berat DEMİR, Y. Bilal KARASAKAL ve Ö. Faruk KAYA ülkemizi temsil etmişlerdir.

Yarışmada, Arap ülkelerinin tamamı ve bunların dışında Avrupa kıtasından İngiltere, İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, İsveç, İsviçre ile ABD, Kanada, Rusya ve Uzak Doğu ülkelerinin de aralarında olduğu 39 ülkeden 40 takım yarışmıştır. 

Öğrencilerimiz, 03 Nisan 2021 tarihinde başlayan karşılaşmalarda 39 ülke arasından Endonezya, Kanada, Mauritius, Katar ve Sudan ile karşı karşıya gelmişlerdir.

05 Nisan 2021 tarihinde yapılan karşılaşmaların ardından yapılan puanlama neticesinde "Ana Dili Arapça Olmayan Ülkeler" kategorisinde direkt olarak yarı finalde ülkemizi temsil etmeye hak kazanmışlardır

06 Nisan 2021 tarihinde "Ana dili Arapça Olmayan Ülkeler" kategorisinin  yarı final karşılaşmasında öğrencilerimiz Mauritiuslu rakiplerini mağlup ederek finalde Malezya takımı ile karşı karşıya gelmiştir.

07 Nisan tarihinde açıklanan sonuçlara göre öğrencilerimiz  "Ana dili Arapça Olmayan Ülkeler" kategorisinde Malezya takımını yenerek 1. olmuşlardır.

Ayrıca "Ana dili Arapça Olmayan Ülkeler" kategorisinde en iyi konuşmacı dalında Emir Maruf ŞATIR 1., Emir Berat DEMİR ise 3. olmuştur.

Öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor ülkemize kazandırdıkları bu derece için teşekkür ediyoruz.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.