İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil SARICI' nın 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil SARICI' nın 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Sevgili öğrenciler!

Sizlerle  birlikte olamadığımız tatil süresince okullar ıssız, bizler ise mahzunduk. Sizler geldiniz, yeni bir sinerji ile eğitim öğretim yılına merhaba dedik..Okul zilleri, dönem içerisinde ara tatiller vb. Bakanlığımızın hayata geçirdiği birçok  farklılık ve yenilikle başlıyoruz.
Hoşgeldiniz, safa geldiniz.

Değerli öğretmenlerim!

Tatil döneminde elde ettiğimiz enerji ve kazanımlarınızdan aldığınız güçle, öğrencilerimizle birlikte yeni ufuklara, hayallere, becerilere ve başarılara yelken açacaksınız. 
Bu yolculukta sizlere başarılar diliyor ve sizlere güveniyoruz. 

Kıymetli velilerimiz!
Sizlerden emanet aldığımız çocuklarınız için en iyiyi yapma çabasında olacağımızı bilmenizi isteriz. Genelde eğitim, özelde ise okul çocuklarımızı ve gençlerimizi hayata ve geleceğe hazırlar.
Bunu yaparken, özgüveni gelişmiş, akademik yönden  başarılı, kültürle, sanatla, sporla ilgili ve bunlardan en az birinde beceriye sahip olmalarını önemser. İnsanlarla beraber yaşarken  doğru iletişim kurabilen, paylaşa bilmeyi ve birlik içerisinde olabilmeyi ilke edinen ve aynı zamanda sahip olduğu değerlerin farkında olan bireylerin yetişmesini hedefler. Ülkesini, milletini ailesini ve yakın çevresini önemseyerek yetişen gençler, bugün kendilerine sunulan imkanları gelecekte o günün çocuklarına ve gençlerine sunma azim ve kararlılığında olurlar.

Günümüz dünyasında bilginin  elde edilmesinden daha da önemlisi  o bilgiyi kullanabilmek ve yeni üretimlere imza atabilmektir. Unutulmaması gereken, Teknolojide, bilimde, fende dünyanın ulaştığı başdöndürücü hız ve değişimin insanı öz benliğinden uzaklaştırmamasıdır. Bunun da yolu özgüven sahibi, paylaşımcı, adalet duygusu gelişmiş, dünyada yaratılmış olan her şeyin insanoğluna, insanca yaşayabilmesi için emanet edilmiş bir araç olduğunun farkında olmasıdır

Her yıl olduğu gibi bu yıl da sizlerin akademik yönden daha başarılı bir seviyeye gelmenizi hedefliyoruz. Bunun için çalışırken herbir öğrencimizin spor, kültür ve sanat alanlarından en az birinde beceri ve yeteneklerinin farkına varmasına katkı sunmak gayretinde olacağız.  

Hep birlikte yeni bir şeyler öğrenmeyi ve başarmayı önemsiyoruz. 

Daha iyiye ve güzele beraberce yürüyeceğiz. 

Öncelikle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ve aramızdan ayrılmış olan tüm öğretmenlerimizi minnetle, şehitlik rütbesine ulaşmış öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyoruz.

Sağlık, başarı ve esenlik temennilerimle...

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.