İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil SARICI’nın 23 Nisan Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil SARICI’nın 23 Nisan Mesajı

“Uçmak mavi bir türkü

Kanadında gözüm var

Çocuk kalbimdeki kuş

Benim de gökyüzüm var”

 

İnsanoğluna bahşedilen en saf, en berrak, en neşeli ve en değerli hediyedir çocuk.

Ağlarken bile sevimli, isterken bile hesapsız, yaşarken daima masum...

Hepimizden, herkesten sadece masumiyetlerinin, özgürlüklerinin, safiyetlerinin korunmasını bekleyen dünyanın tüm çiçekleri, renkleri onlar. Asla solmaması, soldurulmaması gereken.

Dünyanın en değerli varlığının yeryüzünün hiçbir coğrafyasında, hiçbir bölgesinde ağlatılmasının, evsiz-yurtsuz bırakılmasının, anne sevgisindenden mahrum kalmasının mazeretinin olamayacağı bir anlayışla onlara uçma şansı vermek bizlerin amacı ve görevi olmalı.

Belki o zaman fıtratlarındaki berraklığı, safiyeti, özgürlüğü yaşamalarına, korumalarına ve dünyaya yaymalarına katkı sağlamış oluruz.

23 Nisan tüm dünya çocuklarının özgürce yaşamasına anlamlı bir katkı olmaya devam edecektir.

Egemenliğin istiklale, istiklalin istikbale, istikbalinde çocuklara olan ihtiyacının farkındalığıyla bu günü çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal’i minnetle anıyoruz.

Bugün de bu istiklal ve istikbal yürüyüşüne katkı sağlayan devlet büyüklerimize ve geleceğin mimarı olma sorumluluğunu taşıyan öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Sevgili çocuklar 23 Nisan bayramınız kutlu olsun.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.