İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI´nın 12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u anma günü ile ilgili mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI´nın 12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u anma günü ile ilgili mesajı

O şiir bir daha yazılamaz.

 Onu kimse yazamaz.

 Onu ben de yazamam.

Onu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım.

O şiir artık benim değildir.

O, milletin malıdır.

Benim millete karşı en kıymetli hediyem budur.

Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.

Mehmet Akif ERSOY

      Dün olduğu gibi bugün de bu vatan için fedakarane mücadele edecek vatan evlatları canlarını tereddüt etmeden verecektir.

    15 Temmuzda bu millet istiklal meşalesinin sönmediğini bir kez daha gösterdi.

    Bununla beraber istiklalin korunması ve sürdürülmesi için vatan savunması ile beraber her alanda    başarıyı yakalamak, bilimde, sanatta, teknolojide, kültür ve medeniyette  de çağı yakalayacak bir nesli yetiştirmek eğitim camiasının temel hedefi olmalı.

   Kurtuluş Savaşı’nda milletimizin yazdığı destanları dizelerine döken vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve vatanı uğruna canını hiç tereddüt etmeden feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi İstiklal Marşımızın kabulünün 96. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

                 Cemil SARICI 
İlçe  Milli Eğitim Müdürü 

 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 245 8710

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.