İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI’nın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI’nın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

     Eğitim, insana iletişim kurabilmeyi, eleştirel düşünebilmeyi, öz değerlerine sahip çıkıp, var olan zamanın sınırlarını aşabilme gücünü kazandıran, ülkenin geleceğini belirleyen bir süreçtir. Eğitimin tüm tarafları geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin yarınlara daha donanımlı, daha karakterli, özgüveni yüksek ve üreten bireyler olarak yetiştirilmesini hedefler.

Sevgili Öğrencilerimiz,

    19 Eylül Pazartesi günü başlamış olduğumuz 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının 1. dönemini yoğun bir çalışmanın sonunda tamamlamış bulunmaktayız. Aldığınız karnelerin bir sonuç olmadığını, 1. dönemin bir değerlendirmesi olduğunu unutmamanızı istiyorum.

Derslerinizi, sınavlarınızı, okulunuzu kısa süreliğine geride bırakarak 15 günlük bir tatile çıkıyorsunuz. Yoğun bir dönemin ardından çıkacağınız bu tatili ailenizle vakit geçirerek, zihninizi dinlendirerek ve eğlenerek değerlendireceğinizi ümit ediyorum.

Saygıdeğer Veliler,

   Çocuklarınız gerçekten büyük gayretler sergileyerek bir dönemi geride bıraktılar. Sizler, hayatın ve büyük şehrin yoğun koşuşturması içerisinde çocuklarınızın bu gayretlerini ve çalışmalarını fark edememiş olabilirsiniz. Karnelerinde zayıf notlar görmeniz çocuklarınızın çaba sarf etmediği anlamı taşımamaktadır. Bu sebeple çocuklarınızı anlamaya çalışın ve onlara daha fazla vakit ayırın.

Değerli meslektaşlarım,

    Sizler büyük emekler sarf ederek ülkemizin geleceğini inşa etmeye çalışıyorsunuz. Her sabah yeniden aşkla girdiğiniz sınıflarınızda öğrencilerinize bir anne ve baba şefkatiyle yaklaşıyorsunuz. Bu tatlı yorgunluğunuzu bir nebze de olsa üzerinizden atmak için yarıyıl tatilinin iyi bir fırsat olacağı düşüncesindeyim. 

    Geleceğe güçlü nesiller yetiştirmek için çıktığımız bu yolda, çocuklarımızı acımasız dünyanın zorluklarıyla baş edebilecek, rekabet yeteneği yüksek birer birey olarak yetiştirmeye devam etmeliyiz. Bu kapsamda 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi ilçemiz için, eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından oldukça başarılı geçmiştir. Bu huzur ve başarı ortamının oluşmasında katkısı bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyor ve iyi bir tatil diliyorum.

Cemil SARICI  
 İlçe Milli Eğitim Müdürü   

 

                                                                                                                                                                                                    

                                                                                                                                                                                              

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 245 8710

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.