İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI´nın 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı açılış mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI´nın 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı açılış mesajı

     Her yıl eğitim-öğretimin başladığı haftayı ilköğretim haftası olarak coşku ve heyecanla kutluyoruz. Yeni bir öğretim yılına başlamanın heyecanı bizleri mutlu ediyor. Bu gün itibarı ile öğrencilerimiz arkadaşlarına, okullarına  ve öğretmenlerine  kavuşmuş oluyor. Öğrencilerimiz ikinci evleri olan okullarımızda bir aile ortamı içerisinde birlikte yaşamayı, sevgiyi, saygıyı öğrenir. Okul, hayata hazırlamanın ötesinde hayatın kendisidir, öyle olmalıdır.

     Kendimize, ailemize ve vatanımıza yararlı olmanın temelinde eğitim yatar. Eğitim, milletçe kalkınmanın en önemli ayağıdır. “Bilgisiz insan meyvesiz ağaca benzer” sözü eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir.  Eğitim,körpe dimağları hem bedenen hem zihnen hayata donanımlı hazırlamayı hedefler.  Çocuk ve gençlerde temel insani değerleri kişilik haline getiremeyen toplumlar bu günü huzurlu, yarını güvenli yaşama imkânına ulaşamazlar.  Oynayarak öğrenen, çalışarak dinlenen, anlaşılmayı ve dinlenmeyi haklı olarak beklerken karşısındakilere bunları ikramda cömert davranan yarının büyükleri; öğretmenlerimizin sevgi, fedakârlık ve sabır dolu dokunuşlarını bekliyorlar.  

   Sevgili Çocuklar, Gençler ve Değerli Öğretmenlerimiz; 

Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve güvenli bir geleceğe vesile olması dileği ile, İlköğretim Haftanız  kutlu olsun.

      Cemil SARICI
İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 245 8710

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.