İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI’nın 2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılı kapanış mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI’nın 2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılı kapanış mesajı

Uzun ve yorucu bir maratonun ardından 2017-2018 eğitim-öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Bugün alınan karneler, öğrencilerimizin bir dönem boyunca okul hayatlarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır.

Bilgiyi kullanmanın ve bilgiye ulaşmanın hem kolaylaştığı, hem de öncelikli güç haline geldiği bir zaman diliminde yaşıyoruz. Bu gerçek, eğitime yaklaşımı ve eğitimden beklentileri farklılaştırmakta, artırmaktadır.

Velilerimiz, öğrencileri için hayata daha donanımlı hazırlanabilecekleri imkânların sunulduğu okulları aramakta ve talep etmektedir. Bu talep devletimiz tarafından görülmekte ve eğitimle alakalı gerek fiziki şartlar, gerek teknolojik imkânlar, gerekse eğitimcilerin yeterlilik ve sayısı, gelişmiş ülkelerle rekabet eder hale getirilmektedir.

Gazi Mustafa Kemal’in Cumhuriyetle beraber başlattığı eğitim seferberliği, bugün eğitim çağında olsun olmasın örgün ve yaygın eğitim kurumlarında tüm bireyleri kuşatmaktadır. Özellikle eğitim çağındaki öğrencilerimizin velilerinin beklentisine paralel olarak artık eğitimin niteliğinin daha fazla tartışılıyor olması kat edilen mesafenin önemini ve büyüklüğünü göstermektedir. Bununla birlikte hala yapılması gereken hususlar vardır, var olacaktır. Dolayısıyla eğitimim tüm paydaşlarına önemli görevler düşmektedir.  Zira yarının dünyası bilgiye ulaşmanın saliselerle ifade edileceği, doğru kullanılmazsa bilgi ve teknolojinin insanoğlunu robotlaştıracağı bir dünya olabilir.

Bu sebeple bizim tüm çalışmalarımız evrende biricik olarak var edilmiş, evrenin en değerlisi insanoğlunun o biricikliği ile sahip olduğu niteliklerini kaybetmeden yaşayabilmesine imkân sağlamalı. Adaletin,  hakkaniyetin,  mazlumun ve hakkın yanında olmak temel değer olmalı. Yarının dünyasında ülkemizin üretimine ve yönetimine yön verecek gençlerimizin, buna imkân sağlayacak bir eğitim öğretim sisteminde hayata hazırlanmaları eğitimin tüm paydaşlarının görevi ve önceliği olmalıdır.

Bu vesileyle öğrencilerimizle güçlü bir iletişim içerisinde olan, onlarla birçok başarıya imza atan idareci ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Elde ettikleri başarı ne olursa olsun daima çocuklarının yanında olan, onlara güvenen ve sevgisini esirgemeyen velilerimize de teşekkür ediyorum.

 

2018- 2019 Öğretim yılında yeni bir heyecanla yeni bir enerjiyle tekrar birlikte olmak ümidiyle öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize iyi bir tatil diliyorum.

          Cemil SARICI
Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.