İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI´nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI´nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

    ’’Bizler okulda öğrencilerimizin öğretmeni olmak için, hızla gelişen dünyanın da öğrencisi olmak zorundayız’’

Değerli Meslektaşlarım,

      Öğretmenlik; bir meslek olmaktan öte, gönüllere ve zihinlere yaşama sanatını nakşetmenin adanmışlığıdır. Bu adanmışlığın en zor yanı ise merkezinde ‘’insan’’ın olmasıdır. Her insanın ayrı bir dünya olduğunu düşünürsek omuzlarımızda nasıl bir yük olduğunu da anlamış oluruz. Bir birbirinden farklı dünyalara sahip onca çocuğu eğitmek, yetiştirmek, vatanına ve milletine faydalı birer birey haline getirmek kolay olmasa gerek. Bu süreç fedakârlık ve adanmışlık gerektirir.

        Tüm bu meşakkatli çalışmaların mutluluğu ve ödülü ise yetiştirdiğimiz pırıl pırıl evlatlarımızdır. Vatan sevgisiyle dolu, millete faydalı, mesleğini eline almış, ülkemizin geleceğini oluşturan çocuklarımızı gördükçe yorgunluğumuzu unutarak daha büyük bir şevkle mesleğimizi yapmaya devam etmekteyiz. 15 Temmuzda yaşadıklarımız bu vatanın evlatlarının Cumhuriyete giden yolda ki fedakarlıkların her an tekrarlanacağının garantisidir.

       Bu özel günün vermiş olduğu mutlulukla tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemali, ahirete intikal etmiş, yurdun dört bir yanında görevleri başında şehit düşmüş ve 15 Temmuz gecesi büyük bir kahramanlık örneği göstererek meydanlarda şehadeti yürümüş öğretmelerimizi rahmetle, minnetle anıyor, gazilerimize de sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

          Cemil  SARICI 

   İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 245 8710

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.