İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI´nın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil SARICI´nın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

    Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını kutluyoruz. Mazideki gücü, hâkimiyeti ve adaletiyle insanlık tarihinde adından bahsettirmiş bir medeniyetin küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti, her şeyini kaybetmekte olan bir milletin bağımsızlığını kazanabilmek için başlattığı milli mücadelenin adıdır.

    İhtiyarıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, öğrencisiyle öğretmeniyle, köylüsüyse şehirlisiyle, komutanıyla askeriyle bir milletin diriliş destanıdır.

    Destanlar tarihin belli bir dönemine hapsedilirse milletler benzer sıkıntıları yeniden yaşarlar. Destanları daim kılmak, her dönemde vatanında özgürce yaşamak azminde olan bu milletin tüm fertlerinin bencillik ve hamasetten uzak, çalışan, üreten, paylaşan, güvenen-güvenilen, seven, yanlışa itiraz ederken sorumluluklarını ihmal etmeyen bireyler olmasıyla mümkün olacaktır.

   Bu onurlu ve büyük mücadelenin sonucunda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına ve bu günlere gelmesine katkı sağlayan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyoruz.

       Cemil SARICI

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 245 8710

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.