İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin BAĞCI'nın 2021-2022 Dönem Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin BAĞCI'nın 2021-2022 Dönem Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin BAĞCI, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı:

 

Bugün, büyük bir coşku ve heyecanla başladığımız 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nı başarılı ve huzurlu bir şekilde bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 Sevgili Öğrencilerimiz,

 Ülkemizin geleceği adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizleri özgüveni yüksek, çok okuyan, düşünen, inceleyen, sorgulayan,  teknolojiyi bilinçli kullanan, milli, manevi ve ahlâkî değerleri özümsemiş bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor, gururlandırıyor. Karnenizdeki notları bir yıl boyunca yaptığınız çalışmaların değerlendirmesi olarak görünüz. Aldığınız karne sadece bir yıllık çalışmanızın bir belgesi, göstergesidir. Zayıf yönlerinizi güçlendirmek için bu tatili fırsata çeviriniz. Sizin kendinizi tanımanıza, geliştirmenize ve sosyalleşmenize katkı sağlayacak; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmanız, bol bol kitap okumanız kişisel gelişiminiz açısından büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda tatilde tiyatro, sinema, müze ve tarihi mekânları gezme gibi sanatsal ve kültürel faaliyetlere, spor etkinliklerine de zaman ayırmanızı arzu ediyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

 Değerli Velilerimiz,

 Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Her anne ve baba, çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun saygın, başarılı bir ferdi olması için büyük çabalar göstererek tüm imkânlarını seferber etmektedir. Bugün itibariyle çocuklarımızla daha fazla ilgilenmeli, sorunları olduğunda paylaşmalı, birlikte zaman geçirmeli, birlikte kitap okumalı ve onları anlamaya çalışmalıyız. Unutmayalım, hiçbir karne çocuklarımızdan daha değerli olamaz.

 Kıymetli Meslektaşlarım,

 İyiye, güzele ve hakikate dair ne varsa ülkemiz ve çocuklarımız için birlikte başaracağımıza olan inancım tamdır. Sizler üstün gayret ve özverili çalışmalarınızla, ülkemiz ve geleceğimiz için önemli olduğunuzun bilinciyle, başarılı bir yılı daha geride bıraktınız. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için yaptıklarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

 Ayrıca, 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum. Sınav sonuçlarının öğrencilerimiz, velilerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 Bu duygularla, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyor, kendilerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

                                                                                   

                                                                                                                                                                          Hüseyin BAĞCI

                                                                                                                                                            Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü

     

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.