İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Cemil Sarıcı´nın Birinci Dönem Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Cemil Sarıcı´nın Birinci Dönem Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerim, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım ve Kıymetli Velilerimiz,

Hepinize sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

Hayatınızın en güzel sayfalarından birinin daha yarısına geldiniz.  Dostlukların, arkadaşlıkların, sevinçlerin, hüzünlerin en temiz ve beklentisiz yaşandığı bu zaman diliminde birçok yeni bilgiye ulaştınız. Kendinizi tanımada yeni merhaleler kat ettiniz. Karakter ve kişiliğinizi geliştirerek hedeflerinizi güncellediniz.

Bütün bunları yaşarken başarının bir süreç olduğunu; ona, hayatın bütünü içerisinde bakmamız gerektiğini unutmayınız. Akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlardaki kazanımlarla yarınlara emin adımlarla yürümek için başarıyı, bütün bu alanları dikkate alarak değerlendirmek gerekir.

Değerli öğretmenlerim,

Bizler de hayatlarının en güzel yıllarında bize emanet edilen yavrularımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirirken aynı zamanda kendimizin de birer öğrenci olduğunu, hele hele hızla değişen ve gelişen günümüz dünyasında bizlerin de öğrenme sürecinin aktif bir üyesi olmamız gerektiğinin farkında olarak onlara katkı sağlamalıyız.

Kıymetli Velilerimiz,

Her bir öğrencinin farklı bir dünya, farklı bir değer ve farklı bir yetenek olduğu bilinciyle yavrularımızın başarı sürecini desteklemeliyiz. Onların güvenini kazanmalı, onlara sevgimizi ve emin bir liman olduğumuzu tüm benliğimizle hissettirmeliyiz. Öğrencisi ve öğretmeniyle, idarecisi ve velisiyle amasız sevgi, amasız saygı, amasız fedakarlık ve amasız sabırla başarıya yürümek hepimizin misyonu olmalıdır.

Sahip olduğumuz tüm değerlerin farkında, bilincinde olarak üzerinde güvenle yaşadığımız vatanımıza ve milletimize karşı sorumluluklarımızı bilerek yarınlara güçlü ve emin adımlarla yürüyeceğiz.

 

Başarı dolu bir eğitim yılını tamamlamak için ikinci dönem buluşmak ümidi ile hepinize sağlık mutluluk ve esenlik dolu bir tatil diliyorum.

 

 

Cemil SARICI

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.