İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Ölçme Araştırmaları Akademisi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle Boğaziçi Üniversitesi öğretmenlerimizin sınıf içi ölçme ve değerlendirme ihtiyaçlarına yönelik bilimsel araştırma temelli proje çalışması başlattı.
İstanbul Ölçme Araştırmaları Akademisi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle Boğaziçi Üniversitesi öğretmenlerimizin sınıf içi ölçme ve değerlendirme ihtiyaçlarına yönelik bilimsel araştırma temelli proje çalışması başlattı.  Akademik araştırmayı da içeren çalışma temelde öğretmenlerin, ölçme ve değerlendirmenin eğitim sürecindeki önemini içselleştirmelerini amaçlıyor. Yanı sıra onların nitelikli ölçme ve değerlendirme uygulamaları gerçekleştirecek donanıma sahip olmaları için iş birliği ile hareket etmelerini sağlamayı hedefliyor.

 

Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi öğretim üyelerince yönlendirilecek çalışmalar sonunda öğretmenlerin sınıf içi ölçme ve değerlendirme problemlerine bilimsel araştırma yöntemleri ile çözüm üretmesi önceleniyor. Ölçme ve değerlendirme ve bilimsel araştırma konusunda öğretmenlerin kavramsal bilgisini güçlendirmenin yanı sıra, ihtiyaç duydukları konuda kavramsal bilgiye nasıl ulaşabilecekleri üzerine de çalışmalar yapılacak.

Deneyim

 Çalışmayla öğretmenlere bir bilimsel araştırma deneyimi yaşatarak, ölçme ve değerlendirme konusunda kendi sorunlarını kendi araştıran ve çözebilen bir araştırmacı öğretmen kimliği kazandırılması hedefleniyor. Elde edilen araştırma bulguları İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Ölçme ve Değerlendirme Merkezi iş birliğinde 29 - 30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Eğitimde Ölçme Değerlendirme Uygulamaları Ulusal Kongresi'nde sunulacak.

 

En az 3 yıllık mesleki deneyimi olan ve mesleki gelişime önem veren matematik ve fen alanları öğretmenleri çalışma grubunu oluşturacak. Öğretmenlerin motivasyonlarının yüksek, ölçme ve değerlendirme alanında proje yaparak bilgi ve deneyimlerini arttırmaya istekli olmaları bekleniyor. Sürekli katılım gerektiren çevrim içi çalışma toplantıları iki haftada bir yapılacak. 

 

Çalışma Takvimi

16 -21 Kasım 2020: Başvuruların alınması

23 Kasım 2020: Anketin doldurulması

25 Kasım 2020: Çalışma grubunun duyurulması

26 Kasım 2020: Tanışma toplantısı

Aralık 2020?Mayıs 2021: Çalışmanın gerçekleştirilmesi

29-30 Mayıs 2021: Kongre sunumu

3 Haziran 2021: Değerlendirme toplantısı

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.