İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Çalışanları İçin Tulum Üretimine Başladı

Beyoğlu İlçesi kurumlarından İTO  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sağlık çalışanları için tulum üretimine başladı. 
İTO  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Çalışanları  İçin Tulum Üretimine Başladı

31-03-202031-03-202031-03-2020

 

 

 

 

 

   Koronavirüs önlemleri kapsamında meslek liselerinde tek kullanımlık önlük ve tulum üretimine başlandı.  

   Bu bağlamda Beyoğlu İlçesi kurumlarından İTO  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde de idarecilerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin  görev almasıyla sağlık çalışanları için tulum üretimine başlandı. 

  Beyoğlu İTO MTAL öğretmenleri ve okul yöneticileri "Makinelerimiz ülke sağlığı için çalışmaya devam ediyor. Okulumuzda sağlık çalışanlarına, bu mücadelede görev alan herkese ürettiğimiz tulumlar ile destek oluyoruz." dedi. 

  Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün, Şube Müdürlerimizin de milli mücadele kapsamında destek verdikleri bu anlamlı çalışma tüm hızıyla devam ederken,

 Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK da geçtiğimiz dönemde meslek liselerini güçlendireceklerini belirterek şu açıklamada bulunmuştu: Bakanlık olarak meslek liselerindeki tüm alanlarda iş dünyası ile iş birliği yapıyoruz. Meslek liselerinde 53 alanda iş dünyası ile imzalanmış 128 protokol yürütüyoruz. Sektörle birlikte planlanan eğitimleri almış meslek lisesi öğrencilerimize istihdamda öncelik tanınacak. Dolayısıyla bu yıl tercih yapacak öğrencilerimize mesleki ve teknik eğitimi bir alternatif olarak düşünmelerini tavsiye ediyorum. İSO, İTO, İTÜ ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İstanbul'daki mesleki ve teknik eğitimin güçlenmesi ile ilgili protokol, TOBB ile 81 ildeki 81 mesleki ve teknik Anadolu lisesini kapsayan protokol, 49 yeni protokolden sadece iki örnek. Benzer şekilde ASELSAN ve İTÜ mesleki ve teknik Anadolu liselerinin kurulması ve Savunma Sanayi Başkanlığımız ve HAVELSAN ile iş birliklerimiz yeni alanlardaki yaklaşıma güzel örnekler oluşturuyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Adalet Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızla ilgili alanlardaki iş birliklerimizi güçlendirdik. En son Gençlik ve Spor Bakanlığımızla Spor liselerini de içerecek şekilde kapsamlı bir iş birliği başlattık. 

  Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında meslek liselerinde üretim çeşitliliği ve kapasitesi artırılıyor. Öncelikle temizlik ve dezenfeksiyon malzemeleri üretimine odaklanan meslek liseleri, 81 ilde 54 bin okul ve pansiyonun temizlik ürünlerinin tamamını üretebilir duruma geldi. İkinci adımı atarak maske üretimine başlayan ve 21 ilde 37 okulda cerrahi maske üretimi yapan okullar, daha sonra tek kullanımlık çatal, bıçak gibi ürünlerin üretimine yöneldi.

 

 

 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.