İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karatahtanın Farklı Renkleri Beyoğlu

Karatahtanın Farklı Renkleri Beyoğlu

  Beyoğlu Kaymakamlığı, Beyoğlu Belediyesi ve Müdürlüğümüz işbirliğinde düzenlenen ´´Beyoğlu´ndan Kardeş Sesler Korosu´´ konseri ve "Kara Tahtanın Farklı Renkleri" belgesel tanıtım filmi, 22 Mayıs Pazartesi günü saat: 17.30’da Emek Sinemasında gerçekleştirilecek bir programla davetlilerle buluşuyor.

Beyoğlu’ndan Kardeş Sesler Yükseliyor

   Beyoğlu’nda öğrenim gören öğrencilerden oluşan Borusan Çocuk Korosu ile Türk, Ermeni, Rum ve Suriyeli öğrencilerin birlikteliğinden doğan Kardeş Sesler Korosu; Türkçe, Ermenice, Rumca, Arapça başta olma üzere seslendirdiği birçok dilde şarkıyla Beyoğlu’nun kültürel zenginliğini dinleyicilere sunacak. 

 İlk konserini 2012 yılında veren Beyoğlu’ndan Kardeş Sesler Korosu, bu yıl düzenleyeceği 3. Konseriyle Emek Sinemasında sahne alacak.

Kara Tahtanın Farklı Renkleri

  Beyoğlu, azınlık ve yabancı okullarıyla ülkemizin dikkat çeken ilçelerinden biri.  Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, sahip olduğu bu eğitim zenginliğini “Karatahtanın Farklı Renkleri” adlı bir projeyle belgesel filme aktardı.

  Beyoğlu’nda eğitim veren resmî okullar, Ermeni azınlık okulları, Rum azınlık okulları e yabancı özel okulların tanıtıldığı Kara Tahtanın Farklı Renkleri belgesel filmi, 22 Mayıs’ta Kardeş Sesler Konserinden önce gösterime girecek.

Genel bir Beyoğlu tanıtımının ardından Beyoğlu’nun dokusunu oluşturan okullar, farklı yönleriyle izleyicilere aktarılacak.

MAKSEM

  Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış olduğu MAKSEM, Beyoğlu’nu kültür sanat ve eğitim yönünden tanıtan süreli bir dergi olarak yayın hayatına başlıyor.

 Derginin lansmanı, 22 Mayıs’taki programda gerçekleştirilecek.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 245 8710

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.