İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselere Geçiş Sistemi 2. Nakil Sonuçları Açıklandı.

Liselere Geçiş Sistemi 2. Nakil Sonuçları Açıklandı.

LGS 2. nakil sonuçları açıklandı. Sonuçlara, Milli Eğitim Bakanlığı'nın "sonuc.meb.gov.tr." ve bununla birlikte e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden de ulaşılabilecek.

Lise 2. nakil sonuçları açıklandı! İlk ve ikinci tercihinde istediği liseye yerleşemeyen öğrenciler şanslarını bu defa da LGS 3. tercihleri yani lise ikinci nakillerinde denedi.  Sonuçlara, Milli Eğitim Bakanlığı'nın "sonuc.meb.gov.tr." ve bununla birlikte e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden de ulaşılabilecek.

 

Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları yani LGS 3.tercihleri 5-8 Ağustos'ta yapıldı. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının 10 Ağustos'ta duyurulması bekleniyordu. Ancak sonuçlar bugün yani 9 Ağustos'ta açıklandı.

 

LİSE NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına 19-23 Ağustos tarihleri arasında dilekçeyle yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci tamamlanacak.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.