İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Bağcı'dan "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."  Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Müdürümüz Hüseyin Bağcı'dan

        23 Nisan 1920 Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" diyerek milli iradenin üstünlüğünün  tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

        Millet iradesinin her şeyin önünde olduğunun vurgulandığı bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk  tarafından  çocuklarımıza armağan edilmiştir.

        Sevgili Çocuklar,

        Sizlere olan güvenimiz, inancımız tamdır. Milli Egemenliğimizin ilelebet payidar kalması sizlerin vatan ve millet sevgisiyle dolu, çalışkan, ahlaklı, fikri hür, vicdani hür bireyler olmanızda saklıdır.

        Bu yıl, tüm dünyada etkili olan covid19 salgını nedeniyle bayramımızı evlerimizde kutlamamız gerekecek. İçimiz bu konuda buruk olsa da, evlerimizi, okullarımızı, meydanlarımızı Türk bayraklarıyla donatacağız, marşımızı birlikte söyleyeceğiz. 

        Bayramınız kutlu olsun...

        Bu duygu ve düşüncelerle başta Millet Meclisimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi  rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.