İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Mesajı

Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın

   Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına giden yolda  Samsun'a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un   102. yıl dönümüne ulaşmış olmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.          

   İstanbul-Galata rıhtımından istimbotla açıktaki vapura geçen Mustafa Kemal,  işgal güçleri tarafından arama yapılan vapurdan yabancı subayların ayrılmasından sonra yanındakilere, "Bunlar işte böyle yalnız demire, çeliğe, silah kuvvetine dayanırlar. Bildikleri şey yalnız madde! Bunlar hürriyet uğruna ölmeye karar verenlerin kuvvetini anlayamazlar. Biz, Anadolu'ya ne silah ne cephane götürüyoruz. Biz ideali ve imanı götürüyoruz" demiştir. İşte bu ideal ve imanla yola çıkan Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir Kurtuluş Mücadelesinin fitilini ateşlemişlerdir. 

   Sevgili Gençler,      

   Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak hepimizin görevidir.         

   Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin ve değerli halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.