İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın 19 Mayıs Mesajı

Hüseyin Bağcı mesajında şunları söyledi: "Başta Samsun'da başlattığı kurtuluş mücadelesiyle bizlere bağımsız bir vatan emanet eden  Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.''  
Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın 19 Mayıs Mesajı

 Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Bağcı,  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sayın Hüseyin Bağcı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 ''Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919'un 101. yıl dönümünü birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

   Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışı, 'Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracak'  şiarıyla yola çıkan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, yaktığı Bağımsızlık Meşalesidir.

    19 Mayıs, Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmiş bir bayramdır. O, "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz'' sözüyle Türk gençliğinin sonsuz vatan aşkına olan güvenini vurgulamıştır. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak ise gençlerimizin en önemli görev ve sorumluluğudur.  Bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırımdır. 

    Bu duygu ve düşüncelerle; başta Samsun'da başlattığı kurtuluş mücadelesiyle bizlere bağımsız bir vatan emanet eden  Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.''

 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.