İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın "Dünya Engelliler Haftası" Mesajı

Müdürümüz Sayın Hüseyin Bağcı,  Dünya Engelliler Haftası  dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak şunları söyledi: Bu yıl tüm dünyanın içinden geçtiği bu zor günlerde ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızla ilgili çalışmalar eskisinden daha önemli hale gelmiştir..
Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın

Müdürümüz Sayın Hüseyin Bağcı,  Dünya Engelliler Haftası  dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak şunları söyledi: Bu yıl tüm dünyanın içinden geçtiği bu zor günlerde ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızla ilgili çalışmalar eskisinden daha önemli hale gelmiştir.

 10-16 Mayıs Engelliler Haftası; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durularak farkındalık yaratıldığı özel bir haftadır.

Toplumda her ferdin olduğu gibi engelli fertlerin de doğuştan gelen temel hak ve hürriyetlerden en iyi şekilde faydalanmalarının gerekliliği  ve sosyal hayata dahil edilmeleri; insana ve topluma karşı olan sorumluluğumuzun bir şartıdır.

 Engellilik, sadece onların ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve herkesin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

Bu önemli ve anlamlı haftanın, toplumumuzda onlara karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlaması dileğiyle, tüm engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.