İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın "Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 84. Yıl Dönümü" Mesajı

 İstiklal Şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'u, vefatının yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmet duygularıyla anıyorum.
Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın

  Aziz milletimizin destan yazdığı istiklal mücadelemize tüm ruhuyla, tüm benliğiyle katılmış, ülkesinin bağımsızlığına kavuşması için halkı aydınlatmak görevini seve seve üstlenmiş milli şairimiz merhum Mehmet Akif ERSOY'u ölüm yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.     

  Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı  Mehmet  Akif Ersoy, milli mücadele yıllarında yazdığı şiirleri, yazılarıyla  milletimizin hislerine tercüman olmuş, en zor günlerinde  halkımıza umut aşılamıştır.     

  İstiklal Marşı'mızın ve Safahat'ın unutulmaz şairi Mehmet Akif Ersoy  "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" diyerek de istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiş, şiirleri ve yazılarıyla yolumuzu aydınlatmıştır.    

  Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'u, vefatının yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmet duygularıyla anıyorum.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.