İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın "Öğretmenler Günü" Mesajı

Bugüne kadar bu ulvi görevi büyük bir özveri içerisinde yerine getirmiş öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.
Müdürümüz Hüseyin Bağcı'nın

  Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Başöğretmenlik" unvanının verilişinin yıl dönümünde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.      

  İnsanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olan öğretmenlik emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörünün en yüksek manada sergilendiği ulvi bir görevdir. Bu onurlu ve kutsal mesleği yapan öğretmenler, hiç şüphesiz cehaletle savaşın en ön saflarında yer almaktadır..       

  Toplumsal refah ve barışın tesisi noktasında önem arz eden kalkınmanın temel şartı olan kaliteli bir eğitim ve yetişmiş insan gücü ; bugün artık sadece gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin etmektedir. Günümüzde hızla gelişen bilgi ve teknoloji dünyasına ayak uydurarak bilginin üretilmesi, geliştirilmesi, geleceğe aktarılması siz değerli öğretmenlerimizin gayretlerine bağlıdır.      

   Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Atatürk'ün 'Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir" sözüyle öğretmenlerimizin üstlendiği görev ve sorumlulukların önemine işaret ederek, öğretmenlerimize duyduğu güveni ifade etmiştir.            

  Geleceğimiz olan çocuklarımızı; her türlü zorluğa rağmen büyük fedakarlıklar göstererek, vatanımıza, milletimize faydalı; , insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, gönülleri vatan ve bayrak sevgisi ile dolu, milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı nesiller yetiştirme sorumluluğu ile hareket eden öğretmenlerimiz hiç şüphesiz her türlü takdir ve değerin üzerindedir.      

   Bu duygu ve düşüncelerle; bugüne kadar bu ulvi görevi büyük bir özveri içerisinde yerine getirmiş öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum."

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.