İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler İçin Geri Bildirim El Kitabı

Millî Eğitim Bakanlığı, öğrenci başarısını artıran en etkili ve en kolay yöntem olan geri bildirime ilişkin öğretmenlere özel bir el kitabı hazırladı.
Öğretmenler İçin Geri Bildirim El Kitabı

 

Not vermek öğrenme sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak, not vermek tek başına geri bildirim vermek değildir. Son yıllarda yapılan araştırmalar geri bildirim vermenin başarıyı ve öğrenci öğrenmesini artıran, en etkili ve maliyeti en düşük yöntemlerden biri olduğunu ortaya koymaktadır. Doğru şekilde verildiğinde geri bildirim, öğrenci başarısını artıran bir yöntem olmasının yanı sıra güçlü bir öğretim aracı olacaktır.

Bu el kitabı, geri bildirimin tanımına, önemine ilişkin teorik bilgilerin yanı sıra öğrencilere geri bildirim verilirken göz önünde bulundurulması gereken hususlara ilişkin birtakım öneriler içermektedir. El kitabında yer alan bilgiler geniş bir literatür taramasına dayanmaktadır.

Bu el kitabı Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmıştır. El kitabı Millî Eğitim Bakanlığının izni olmadan basılamaz ya da çoğaltılamaz.

Bağlantı adresi:

http://ogretmen.meb.gov.tr/ogretmen-kitapligi/mesleki-gelisim-programi-kitaplari/ogretmenler-icin-el-kitabi-geri-bildirim.html

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.