İSTANBUL
BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
OKUL ÖNCESİNDE EĞİTİM KURUMU KAPASİTESİ ARTMAYA DEVAM EDİYOR
![OKUL ÖNCESİNDE EĞİTİM KURUMU KAPASİTESİ ARTMAYA DEVAM EDİYOR](/meb_iys_dosyalar/2022_03/28085300_WhatsApp_Image_2022-03-27_at_17.40.33.jpg)
Millî Eğitim Bakanlığı, eğitimde fırsat eşitliğini artırmak amacıyla okul öncesi eğitime erişimin yaygınlaştırılmasına yönelik koyduğu hedeflere emin adımlarla ilerliyor. 2022 yılı sonuna kadar 3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfı yaparak okul öncesinde var olan eğitim kurumu kapasitesini yüzde 100 artırmayı hedefleyen Bakanlık, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda MEB, 6 ayda 102 yeni anaokulu ve 7 bin 800 yeni ana sınıfını hizmete açtı. http://meb.ai/JWvoSf