İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Beyoğlu Bilim Şenliği" Projemiz TÜBİTAK tarafından Kabul Edildi

"Beyoğlu Bilim Şenliği" Projemiz TÜBİTAK tarafından Kabul Edildi

   TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başvurusunu yapmış olduğumuz "Beyoğlu Bilim Şenliği-Yapılmayan Deney Kalmasın" projemiz TÜBİTAK tarafından kabul edildi.

   23-24-25 Ekim 2018 Tarihlerinde Taksim Meydanı´nda gerçekleşecek olan Beyoğlu Bilim Şenliği´nde birbirinden farklı temalarda atölye çalışmaları ve ekinlikler yapılacaktır.

     Beyoğlu Bilim Şenliği’nin amacı; bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi artırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmektir.

Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda bilimsel düşünen, bilimsel araştırmalar yapan, bilimi tabana yayan, araştıran, öğrenen, icat eden ve ülkemizi muasır medeniyetlerle rekabet edebilecek seviyeye getiren, geliştiren bunun yanında insani değerlerin de farkında olan nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  Beyoğlu Bilim Şenliği; bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılmasını ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılmasını sağlamak amacıyla sergi, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler düzenleyerek katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerini sağlanmayı, merak duygularını, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlar.

  Beyoğlu Bilim Şenliği’nin ayrıcalıklı yönü, Türkiye’nin hatta Dünya’nın en tanınmış meydanlarından biri olan Taksim Meydanı’nda yapılacak olmasıdır.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.