İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sağlıklı Gelecek İçin Hijyenik Okullar" Projesi Kapsamında Okullarımızda Yapılan Çalışmalar

              Başta öğrenciler olmak üzere, hizmetliler, kantin görevlileri ve öğrenci velilerini de kapsayan geniş bir kitleyi; genel alan temizliği okul hijyeni ve sağlık açısından önemi hususunda bilgilendirmek amacıyla yürütülen çalışmalar.


Öğrenci, öğretmen , veli ve  temizlik çalışanlarına Hijyen ve Sanitasyon konularında eğitimler verildi.İlçemizdeki ilköğretim okullarında öğrencilere, konusu hijyen olan oyunlar oynatıldı.

Okul çöp kovalarının estetik bir görünüme sahip olmaları için öğrencilerle birlikte çöp kovaları boyandı. Geri dönüşüm çerçevesinde; cam, kağıt, pil, plastik ve ambalaj atıkları için belediyeden

yardım alınarak ayrı atık kutuları alınarak okulun farklı alanlarına yerleştirildi. Öğrencilere geri dönüşümün önemi hakkında eğitimler verildi.

Sağlıklı yaşam konusunda öğrencileri bilinçlendirmek için Sultanahmet Sağlık Müzesi ve Sultan Bayazıt Külliyesi Hamam Gezisi yapıldı

 

 

28-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-2019

 

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.