İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın projesinin açılışı Emek Sahnesi´nde yapıldı

Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın projesinin açılışı Emek Sahnesi´nde yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği işbirliğiyle geçen yıl hayata geçirilen ´Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın´ projesinin ikincisi, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ile yüzlerce öğrencinin katılımıyla düzenlenen törenle bugün başladı.

Geçtiğimiz yıl başlatılan projede 750 bin çocuk sinemayla tanışırken bu yılki hedef 1 milyon çocuk olarak açıklandı. "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" etkinliğine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, birçok ünlü yönetmen ve oyuncu katıldı. Etkinlik, Berat Efe Parlar´ın sunumuyla başlarken sinema - çocuk ilişkisi üzerine Murat Şeker´in yönettiği kamu spotu filmi izlendi. ´Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın´ etkinliği ´Bizim Köyün Şarkısı´ adlı filmin izlenmesiyle sona erdi.

 

28-09-201828-09-201828-09-201828-09-201828-09-2018

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.