İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Süreç ve Sonuç Odaklı Bütünleşik Bir Yaklaşım için Hazırbulunuşluk Uygulaması

İstanbul Hazırbulunuşluk Uygulaması 1 Kasım 2020'de EBA sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.
Süreç ve Sonuç Odaklı Bütünleşik Bir Yaklaşım için Hazırbulunuşluk Uygulaması

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ölçme değerlendirmede süreç ve sonuç odaklı bütünleşik bir anlayışın ortaya konulabilmesi amacıyla 01 Kasım 2020 tarihinde 5. sınıflara Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve İngilizce derslerinden, 9. sınıf ve hazırlık sınıflarına Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, İngilizce Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden İstanbul Ölçme Değerlendirme Merkezi koordinasyonunda il genelinde resmî ortaokul ve liselerde eba.gov.tr üzerinden çevrim içi olarak hazır bulunuşluk uygulaması yapılacaktır.

 

Uygulama günü (01 Kasım 2020) EBA destek noktaları açık tutulacaktır.

 

Ardından 15 Kasım 2020 tarihinde 5. sınıflara Din Kültürü ve Ahlak bilgisi ile Sosyal Bilgiler derslerinden; 9.sınıf ve hazırlık sınıflarına Din Kültürü ve Ahlak bilgisi, Tarih ve Coğrafya derslerinden çevrim içi olarak hazırbulunuşluk uygulaması yapılması planlanmaktadır.

 

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece ilçeleri Hazırbulunuşluk Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

 

Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kâğıthane, Kartal, Küçükçekmece, Silivri ilçeleri Hazırbulunuşluk Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

 

 

Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu ilçeleri Hazırbulunuşluk Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

 

 

İstanbul Hazurbulunuşluk Uygulaması Videosunu (Detaylı Anlatım) İzlemek İçin Tıklayınız.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.