İSTANBUL BEYOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası Arapça Münazara Yarışması

 Uluslararası Arapça Münazara Yarışması

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından 04 Mayıs 2019 tarihinde 10.'su düzenlenen Arapça yarışmalarında ilçemiz okullarından Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Arapça Münazara dalında finallere kalmış ve Türkiye 1.'si olmuştur.

Katar Foundation bünyesinde 5.'si düzenlenecek olan Uluslararası Arapça Münazara Yarışması, 2020 yılında küresel salgın şartları nedeniyle yapılamamıştır.

Yarışma 3-7 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmektedir.

Yarışmada, Arap ülkelerinin tamamı ve bunların dışında Avrupa kıtasından İngiltere, İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, İsveç, İsviçre ile ABD, Kanada, Rusya ve Uzak Doğu ülkelerinin de aralarında olduğu 39 ülkeden 40 takım bulunmakta.

Turnuvada düzgün Arapça konuşmanın yanında mantığın, muhakemenin, delil getirmenin, getirilen delili çürütmenin de katkıları büyük.


Yarışmaya katılan öğrencilerimizin ilçemizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor başarılar diliyoruz.

Bedrettin Mahallesi Bahriye Caddesi No2 Beyoğlu / İSTANBUL - 0212 293 6364

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.